MPO 50/125 mulitmode OM4

fiberpatchkabel-mpo-50-og-125-om4 Forstør

Fiberpatchkabel MPO 50/125 OM4

440249

Fiberpatchkabel MPO 50/125 OM4 3,0m, Multimode, lilla

Flere detaljer


For at se priser skal du være logget ind

Fiberpatchkabel MPO 50/125 OM4 3,0m, Multimode, lilla
The DIGITUS MPO patch cable allows datarates of 40 Gb/s or 100 Gb/s and is the answer of the Ø3,0 mm needed growing bandwidths of datacenters. The standardized IEC61754-7 and TIA/EIA 604-5 MPO plug guaranteed the best performance in the whole network and is hardly larger than an standard RJ45 plug. The excellent damping and the compact design makes this patchcord to the first choice, if we talk about bandwidth and performance. The DIGITUS® MPO patch cables are available as OS2 Singlemode, OM2, OM3 and OM4 Multimode Version in various lengths up to 100 meters.

Fremhævede specifikationer

Længde 3,0 m

Yderligere specifikationer

Forbindelse 1MPO/MTP
Forbindelse 2MPO/MTP
KønFemale/Female
Core diameter50 µm
Beklædning, diameter125 µm
Farve på produktPurple
Indsætningstab0.5 dB
Fiber funktion, strukturMulti-mode
Driftstemperatur (T-T)-40 - 85 °C
Lagrings-temperatur (T-T)-40 - 85 °C
Kabellængde3 m
Kabeldiameter3 mm

Få vores nyhedsmail

HVAD KAN VI GØRE FOR DIG?



Vi er dine specialister i kabler.


Vores eksperter altid klar med kompetent,
teknisk indsigt om alverdens kabler og
kabeltilbehør til alle industrier.

1951

Grundlagt

21

Dedikerede specialister

100+

Leverandører verden over

10.000+

Varenumre

For at handle på shoppen skal du have en forhandler- eller B2B konto hos Coferro Cables